Stáž v  Lesensky.cz se změnila na poloviční úvazek

28. 8. 2015 | Anna Jančevová
Rubrika: Práce, Brigády | Doba čtení: 1,5 minuty

Karolína Křenková nastoupila minulé léto na neplacenou stáž do brněnské PR agentury Lesensky.cz, kde byli s její prací spokojeni. Stáž se tak změnila v poloviční úvazek. Jaká je náplň práce v PR agentuře?

Lesenky, stáž, poloviční úvazek, PR, Karolína Křenková
Lesenky, stáž, poloviční úvazek, PR, Karolína Křenková
Karolína seděla na své první přednášce ze žurnalistiky, když zazněla otázka: „Kdo z vás už někam píše“? V celé posluchárně se zvedla více jak polovina rukou a Karolína začala panikařit. „V tom jsem si uvědomila, že není problém začít psát. Hned jsem si domluvila stáž v brněnské České televizi u mluvčí Hany Orošové a navázala spolupráci v on-line magazínuIgnis Brunensis. Po skončení festivalu mladé studentce psaní chybělo, a tak hledala další praxi.
 

Před přijetím jsem musela napsat článek o baterkách

„Napsala jsem e-mail do PR agentury Lesensky.cz, zda berou stážisty a za chvíli už šla na pohovor. Domluvili jsme se na neplacenou praxi přes léto.“ Před přijetím musela Karolína ale napsat zkušební PR text o baterkách. Na podzim přišla nabídka na placenou čtyřměsíční spolupráci. Dnes má v agentuře poloviční úvazek a zastává pozici PR & Media Manager.

Karolína se snaží kvůli práci nezanedbávat školu, omezit ji ale musela. „Někdy musím na zprávy odpovědět i uprostřed přednášky,“ říká. Mezi její pracovní náplň patří komunikace s klienty a novináři. Píše e-maily s přiloženými články ke schválení či navrhuje vhodná témata. „Pokud potřebuji rychlou odpověď, raději volám. Někdy je totiž náročné dostat od klienta rychlou odpověď,“ popisuje Karolína. Dále připravuje tiskové zprávy, lifestylové a vicezdrojové články. Pracuje střídavě z kanceláře i domova a za klienty jezdí také do Prahy.

 

PR mě inspiruje, nechci ale zůstat na jednom místě

Karolínu její práce baví, jelikož se setkává se zajímavými lidmi a stále se učí něco nového. Na její výsledky dohlíží kolega, a tak se má v případě otázek kam obrátit. Klasický studentský život nepostrádá. „Bydlím v bytě s další žurnalistkou, ze studentského dění tedy nemám šanci vypadnout,“ usmívá se Karolína.

Na otázku, kde se Karolína vidí v budoucnu, odpovídá pokrčením ramen. „Těžko říci. Ještě před několika měsíci, jsem nevěděla, kde budu dnes. Ale vím, že nechci zůstat na jednom místě, inspiraci vidím všude. Teď jsem ve fázi, kdy je pro mě důležité dokázat sobě i druhým, že něco umím. A Public Relation mi dává smysl,“ zakončuje Karolína.

VIZITKA
Karolína Křenková
Žurnalistika a sociální práce

Fakulta sociálních studií, Masarykova univerzita
PR & Media Manager – Lesensky.cz

Na podobné téma

Studentská brigáda: Neumí číst a psát a už se učí anglicky

Doučování: snadný výdělek, nebo zkouška trpělivosti?

Au pair – ideální zkušenost pro budoucí pedagogy

Nejen studiem živ je medik. Co dělá při učení?