Práce redaktora pro dTest je náročná

17. 2. 2015 | Anna Jančevová
Rubrika: Zaměstnání, Práce | Doba čtení: 1,5 minuty

Petr Opršal začal v srpnu spolupracovat s časopisem dTest – konkrétně s jeho portálem spotrebitele.dtest.cz. Absolvent Fakulty sociálních studií v Brně povyprávěl o tom, jak se ke svému prvnímu zaměstnání dostal, a co práce v dTestu obnáší.

 dTest, Petr Opršal, FSS, politologie
dTest, Petr Opršal, FSS, politologie
Témata týkající se spotřebitelů a testování kvality produktů Petra vždycky zajímaly. „Rád dobře jím a nechci si pořizovat věci s životností ježka, který přechází dálnici. Časopis dTest jsem znal, četl jsem jeho web,“ začíná vyprávění Petr. Když se na facebookové stránce Jdi pracovat v humanitních oborech objevil inzerát, hledající redaktora na portál spotrebitele.dtest.cz., Petr neváhal a poslal životopis. Absolvoval pohovor, napsal dva testovací články a nadřízeným se zalíbil. „Když mi volali, myslel jsem, že jsem tam zapomněl deštník, vůbec jsem to nečekal,“ vzpomíná.

Na plný úvazek nastoupil do redakce v polovině srpna. Každý den sleduje, co zajímavého se stalo doma i v zahraničí a podle toho vybírá témata článků, které píše. Dále vypomáhá s online texty a spolu s kolegy spravuje skupinu dTestu na Facebooku i stránku na Twitteru. „Místo je samozřejmě placené, vilu v Karibiku si asi nekoupím, ale na spokojený život to stačí,“ hodnotí Petr.


Časopis dTest je přínosný

Přestože je práce pro dTest náročná, Petr je s ní spokojený. „Není už to ten studentský život, kdy jsem vstával třeba v jedenáct, zato ale mám plný žaludek. Mám také štěstí na výborné kolegy a těší mě, že se mohu neustále něco nového učit,“ říká. Časopis dTest považuje za přínosný, redakce radí čtenářům se spotřebitelskými spory, poskytuje jim právní rady nebo dává tipy na to, co si pořídit a čemu se naopak vyhnout. Do budoucnosti hledí Petr s optimismem, chtěl by být hlavně spokojený, zdravý a mít stále dobré zaměstnání.
Co je to dTest?
dTest je nezisková organizace, která už od roku 1992 pomáhá spotřebitelům při výběru kvalitních potravin a zboží. Každý měsíc vydává stejnojmenný časopis, který obsahuje recenze na potraviny, různé výrobky a také spotřebitelské rady. Kromě toho existuje i web dtest.cz s databází otestovaných výrobků. Ta je ale přístupná pouze předplatitelům. Časopis dTest se prezentuje jako objektivní a nezávislý nástroj spotřebitelů, který funguje bez příjmů z inzerce.

Internetový portál spotrebitele.dtest.cz se zaměřuje na články s aktuální tématikou z domova i zahraničí, mezinárodní témata na webuale převládají ( varování před podvodnými e-shopy a nevýhodnými tarify, nejzajímavější spotřebitelské kauzy ze zahraničí a podobně). Najdete zde také právní rady ( například co je to kupní smlouva, exekuce nebo jak na reklamaci).

Na podobné téma

Darja Janíčková – práce virtuální asistentky

Budoucí právníci mají praxi povinnou

Malá firma a velká korporace: Zkušenosti s firemními kulturami

Státní zkouškou vzdělávání nekončí