Brigády mladých pedagogů: nejen doučování

15. 1. 2016 | Lucie Hromádková
Rubrika: Práce, Brigády | Doba čtení: 2 minuty

Většina studentů se snaží najít si při škole brigádu. Vysokoškolské studium je výbornou příležitostí k tomu si přivydělat a ještě získat zkušenosti. Zjišťovali jsme, jak si vydělávají studenti pedagogické fakulty. Některé obory nabízejí svým studentům více možností, jak si sestavit rozvrh. Pokud tedy člověk chce, nějaký volný čas na brigádu si určitě najde.

brigády, pedagogická fakulta, pedagogové
brigády, pedagogická fakulta, pedagogové

Doučování – Jednou z nejsnadnějších možností přivýdělku je doučování. Obrovskou výhodou této brigády je časová flexibilita. Je jen na vaší domluvě s žákem, kdy budou lekce probíhat. Pokud máte více času, můžete doučovat více žáků. Jediné, co peněz chtivý student kromě času potřebuje, je samotná schopnost doučovat. Někdo se může bát toho, že nezvládne žákovi učivo vysvětlit, ale vše je o zkušenosti. Výhodou doučování je to, že sám doučující se učí – jak učivo samotné, tak to, jak má učit. Doučování je kromě výdělku také skvělá praktická zkušenost pro začínajícího pedagoga. Na internetu je hned několik webů, které zprostředkovávají doučování, stačí se tam jen zaregistrovat.
 
Kroužky – Další častou brigádou budoucích pedagogů je vedení různých kroužků. Hudebkáři a výtvarkáři mají asi největší šanci takový přivýdělek sehnat, existují však i přírodovědné, dramatické a jazykové kroužky. Kroužky se provozují například ve Středisku volného času v Lužánkách, na Lesné, v Bohunicích, na Vinohradech a v dalších koutech Brna. Pedagogové také bývají vedoucími na letních táborech.
 
Záskoky ve školách – Někteří studenti mají známé ve školách či školkách, takže pro ně není problém sehnat si brigádu ve formě záskoku za vychovatelku v družině. Některé školy mají zavedenou také pozici asistenta pedagoga, která je díky svému polovičnímu úvazku také vhodná pro studenty pedagogické fakulty.

Hlídání dětí s případným vzděláváním – Najít se dají také inzeráty rodičů, kteří potřebují pravidelně či nepravidelně hlídat děti, když si chtějí zajít do divadla apod. Hlídání může být doplněno také požadavkem a vzdělávání dítěte, což znamená, že dítě jen nehlídáte, ale čtete si s ním, počítate apod., podle toho, jak je staré. V tomto případě jde opět o dobrou pedagogickou průpravu.
 
Brigády tělocvikářů a speciálních pedagogů – Pedagogickou fakultu navštěvují také studenti fakulty sportovních studií, kteří mají na „pajdáku" druhý obor. Ti mají kromě specifických studijních kombinací také specifické možnosti brigád. Brigádník ze sportovní fakulty může působit jako trenér dětí v různých sportech, prodavač v obchodech se sportovním zbožím či lektor (aerobik, jóga, zumba a další). Speciální pedagogové jsou pak předurčeni k práci, kde se věnují neslyšícím apod.

Call centra jsou otevřená i pedagogům – Jednou z jistot dnešní doby jsou brigády v telemarketingu. Málokdy se stane, že uchazeč není přijat, protože nábory do call center probíhají kvůli vysoké fluktuaci zaměstnanců neustále. U pedagogů je velkou výhodou pro práci v telemarketingu schopnost komunikace a vyjadřování se, která je v tomto oboru nutná.

Na podobné téma

6 nejčastějších předvánočních přivýdělků

Jak se dá skloubit brigáda a studium přírodovědy?

Pohodlně a rychle můžete získat brigádu na Facebooku

Osobním asistentem v Lize vozíčkářů