Anketa: Jak kariérní centra pomáhají studentům?

16. 4. 2015 | Anna Jančevová
Rubrika: Vzdělávání, Studium | Doba čtení: 2 minuty

Jak sestavit životopis, motivační dopis? Jak se připravit na pohovor? Pokud tápete v některé z těchto oblastí, můžete se vždy obrátit na vaši univerzitu. Zástupci kariérních center brněnských univerzit popsali, jak studentům pomáháji.

kariérní centrum masarykovy univerzity,
kariérní centrum masarykovy univerzity,
Zástupci kariérního centra Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity v Brně a Vysokého učení technického Brno popsali, jak pomáhají studentům při hledání práce a jaké novinky chystají do budoucna.
 

1. Jak konkrétně pomáháte studentům?
2. S jakými problémy se na vás studenti obrací?
3. Chystáte v dohledné době nějaké novinky?
 

Radoslav Pittner, manažer kariérního centra, Masarykova univerzita

1. Naším cílem je usnadňovat studentům a absolventům Masarykovy univerzity proces hledání prvního zaměstnání po skončení studia. Nabízíme služby kariérního poradenství, v rámci kterých mohou studenti s konzultantem vytvořit plán svého kariérního směrování anebo vylepšit své CV, či motivační dopis. Pořádáme semináře a tréninky prezentačních dovedností, které zvyšují šanci uspět ve výběrovém řízení.
2. Nejčastěji nás kontaktují studenti předposledního nebo posledního ročníku magisterského stupně, zejména humanitního nebo ekonomického zaměření. Trápí je různé problémy - jakým profesním směrem se vydat po skončení studia, jak se uplatnit s oborem svého studia, jak napsat životopis, připravit se na pohovor. Studenti nižších ročníků se na nás obrací s otázkou, zda zvolili vhodný obor.
3. V listopadu jsme navštívili americké univerzity Stanford, Berkley, Columbia, se kterými se nám podařilo navázat spolupráci. V dubnu budeme hostit návštěvníky z celé Evropy, kteří svými zkušenostmi mohou pomoci dalšímu rozvoji našich služeb.Současně pracujeme na programu konference JobAcademy, která se uskuteční v pátek 17. dubna.

 
Alena Krejčí, vedoucí poradenského centra, Mendelova univerzita v Brně

1. Nabízíme pomoc s volbou povolání, plánováníma řízením kariéry. Studentům také pomáháme s přípravou na výběrové řízení, či pracovní pohovor. Poradenství poskytujeme formou individuálních konzultací i skupinových workshopů nebo přednášek.
2. Obrací se na nás široké spektrum studentů od prvních do posledních ročníků. Především chtějí konzultovat životopisy nebo motivační dopisy. Dále mají zájem si prakticky vyzkoušet, jak vypadá výběrové řízení nebo určit svoje silné a slabé stránky.
3. V roce 2015 budeme pořádat workshopy zaměřené na rozvoj kompetencí potřebných pro vstup na trh práce, kurzy pro začínající podnikatele a modelové přijímací pohovory. Studentům nabídneme i přednášky osobností, které jsou v profesním životě úspěšné.
 

Jiří Černý, poradenství pro studenty, Vysoké učení technické Brno

1. Studentům poskytujeme kariérní apsychologické poradenství. Mohou se naučit, jak sestavit profesně-osobnostní profil nebo rozvíjet soft-skills. S přípravou na trh práce pomáháme i znevýhodněným studenům.
2. Nejvíce studentů využívá naše skupinové kurzy, které nabízejí rozvoj v oblastech nad rámec běžné výuky. Dále pořádáme kariérní konzultace, přípravu na pohovor či assessment centrum. Nabízíme i psychologickou poradnu například při potížích s hledáním vlastní identity. 
3. Rádi bychom udrželi stávající kvalitu služeb, momentálně se snažíme zvýšit povědomí o našem centru na sociálních sítích – především na Facebooku.
 

Informace o kariérních a poradenských centrech:

Na podobné téma

Profesí kladoucích důraz na komunikaci přibývá

Chorvatsko je nám blízké, tvrdí studentka balkanistiky

Předsevzetí redaktorů jdipracovat.cz

Studovat tři obory najednou nemusí jen géniové