Adéla absolvovala stáž v České pojišťovně, teď tam pracuje

21. 5. 2015 | Adéla Beranová
Rubrika: Stáže, Práce | Doba čtení: 2,5 minuty

Adéla Urbancová studovala obor finance. V předposledním semestru absolvovala stáž v České pojišťovně a po absolutoriu tam začala i pracovat. Zní to pohádkově? Je to realita. Rozhodně ale zasloužená, Adéla pracovala při studiu vlastně nepřetržitě.

Adéla Urbancová, Česká pojišťovna, kariéra, brigáda, stáž
Adéla Urbancová, Česká pojišťovna, kariéra, brigáda, stáž
Při studiu na Ekonomicko-správní fakultě v Brně se Adéla specializovala na pojišťovnictví a bankovnictví a podle toho si také vybírala stáž. „Zajišťovali nám ji přímo vyučující v partnerských společnostech. Mezi nimi byla právě i Česká pojišťovna, do které jsem nakonec na tři měsíce nastoupila já,“ začíná svůj příběh. K jejímu získání pomohla už tehdy aktivní studentce trpělivost. „Vím, že zájemců bylo dost, ale domlouvání bylo trochu zdlouhavé a někteří to vzdali. Trvala hlavně příprava projektu, ale to čekání se vyplatilo,“ říká Adéla rozhodně.

Mohla si vybrat, v jakém oddělení chce svou stáž absolvovat a její volba padla na Taxaci a správu pojistných smluv. „Od kamaráda, který už v České pojišťovně na podobné praxi byl, jsem dostala doporučení, že tam to stojí za to.“ Adéla měla na starosti menší projekt, jehož tématem bylo zlepšení hodnocení podřízených. „Přidělili mě jedné vedoucí, která mi dělala mentorku a na začátku mě nejprve celým oddělením provedla a všechno mi vysvětlila. Pak už jsem začala pracovat na samotném projektu,“ popisuje.

 

Nejcennější jsou kontakty a zkušenosti

Za největší přínos své stáže považuje Adéla navázání kontaktů. „Seznámila jsem se se spoustou lidí a měla jsem možnost prezentovat výsledky před ředitelem celého oddělení, ten si o mě díky tomu mohl udělat obrázek,“ vyjmenovává hlavní výhody Adéla. Dobrou pověst si získala i na personálním oddělení České pojišťovny, což mohlo mít vliv, když se po absolutoriu ucházela o místo na hlavní pracovní poměr. „Prošla jsem sice standardním výběrovým řízením, ale je možné, že si mě holky z personálního zapamatovaly,“ vysvětluje.

Celkově hodnotí Adéla svou stáž veskrze pozitivně a říká, že není problém něco takového při studiu stihnout. „Já jsem si vybrala semestr, který jsem měla trochu volnější. Poskládala jsem si semináře tak, abych nemusela do školy každý den a i v pojišťovně mi vyšli hodně vstříc. Mohla jsem si říct, kdy a na jak dlouho chci do práce chodit. Někdy to bylo třeba jen na čtyři hodiny, jindy na celý den. Záleželo hlavně na mně,“ pochvaluje si.

Adéla Urbancová se netají tím, že praxi a brigády považuje za klíčové zejména právě kvůli získávání kontaktů. „Pracovala jsem při škole vždycky, už na střední jsem měla nejrůznější brigády. Při vysoké jsem dělala třeba asistentku a pak jsem si díky tomu mohla přivydělávat i z domova. Hlavní přínos to pro mě mělo ale hlavně v těch zkušenostech.“

 


Česká pojišťovna stáže studentům stále nabízí

Všem studentům Adéla po své zkušenosti stáž v České pojišťovně doporučuje. „Vím, že se školami v Brně stále spolupracujeme.“ Pro ty, kteří nechtějí, nebo si nemohou dovolit neplacenou stáž, má Adéla Urbancová tip. „Třeba na komunikačním centru je skupina brigádníků, kteří dělají jednoduché kampaně, rozhodně to není žádný tvrdý prodej. A už to jsou kontakty přímo v pojišťovně, zase nějaké zkušenosti navíc a navíc placené,“ upozorňuje.

Adéla Urbancová nastoupila po absolutoriu do České pojišťovny na hlavní pracovní poměr na místo dispečera do Komunikačního centra, kde zodpovídá za organizaci práce. „Mám na starosti čtyři brněnské týmy odchozího volání, které aktivně nabízejí sjednání pojištění,“ upřesňuje. Ve volném čase ráda cestuje a sportuje. „Hraju volejbal a badminton a samozřejmě si čas od času ráda posedím někde s přáteli,“ uzavírá sympatická absolventka.

Jakákoli pracovní příležitost, byť i zadarmo, se hodí hlavně díky kontaktům, které můžete získat.
Ing. Adéla Urbancová
dispečerka komunikačního centra
Česká pojišťovna – GeneraliServices CEE a.s.
www.ceskapojistovna.cz

Ekonomicko-správní fakulta MU
Finance – specializace bankovnictví a pojišťovnictví
Žije v Brně.

Na pozici dispečera komunikačního centra v České pojišťovně nastoupila v srpnu 2013.

Na podobné téma

Koncipient našel práci díky brigádě při studiu

Dobrovolníkem v hospicu – proč?

Doučování: snadný výdělek, nebo zkouška trpělivosti?

Přísedím a soudím!