Průvodce bludištěm
trhu práce

Informovaní jsou o krok vpřed: získejte přehled o trhu práce na veletrhu JobChallenge

3.11.2014 | Externista Rubrika: Vzdělávání
Na veletrhu JobChallenge se návštěvníci setkají se zástupci sedmdesáti firem, zjistí, jaké jsou možnosti budoucího uplatnění a co po uchazečích o práci vyžadují zaměstnavatelé. Doprovodný program studentům pomáhá s osobním i kariérním rozvojem a velkým lákadlem veletrhu je soutěž o tablety a letenky pro aktivní návštěvníky.
 

JobChallenge je největším brněnským pracovním veletrhem. Studenti a absolventi vysokých škol se na něm osobně seznámí se zástupci téměř sedmdesáti komerčních společností, ale i neziskových organizací. Posláním veletrhu je orientovat studenty na trhu práce a rozšířit jim povědomí o možnostech budoucího zaměstnání. Vystavovatelé jsou na veletrhu barevně označeny podle oborů, každý návštěvník tak snadno vidí, která z firem spadá do oblasti jeho zájmu.
 
Organizátoři chtějí studenty motivovat, aby aktivně oslovovali vybrané firmy. Návštěvníci veletrhu se proto mohou zapojit do soutěže, ve které za oslovení vystavovatele nebo za to, že zástupce firmy něčím zaujmou, sbírají nálepky. Kdo získá pět nálepek, může se zúčastnit soutěže o tablety, poukázky ne letenky, sluchátka, dárkové balíčky a další ceny.

Součástí veletrhu je již tradičně doprovodný program. Skládá se ze tří tematických panelů přednášek, seminářů a workshopů. Panel trhu práce ukazuje, jak doopravdy vypadá práce ve velké korporátní firmě, ve startupu, veřejném sektoru nebo neziskové organizaci. Panel zaměstnání přináší setkání s HR manažery a personalisty konkrétních firem, kteří popisují, jak u nich vypadá výběrové řízení. Panel rozvoje pomáhá vylepšit klíčové klíčové kompetence pro uplatnění na trhu práce.
 
Zájemci se mohou registrovat na webu www.jobch.cz, kde se rovněž dozvědí všechny důležité informace. Na blogu  najdou spoustu cenných rad a tipů nejen jak z veletrhu vytěžit maximum, ale i obecně z oblasti hledání práce a kariérního rozvoje.
 
Veletrh JobChallenge se koná ve středu 5. listopadu v brněnské Richard Adam Gallery vedle Vaňkovky od 9 do 16:30 hodin. Veletrh pořádá již po osmé Kariérní centrum Masarykovy univerzity, Poradenské centrum Mendelovy univerzity v Brně a Poradenské centrum Vysokého učení technického v Brně.

Text: Kristýna Böhmová, vedoucí PR veletrhu JobChallenge.
Foto: Archiv JobChallenge

jobchallenge

Přidat k Twitter Přidat k Facebook Přidat k LinkedIn Přidat k Google Bookmarks

Další články

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře. Buďte první komentující ;)


Přidat komentář Přihlásit k odběru 
 
 Security code
 

Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212