Úspěšně začít svůj byznys? V Brně vědí jak na to

13. 11. 2015 | Externista
Rubrika: Práce, Podnikání | Doba čtení: 1 minuta

Rádi byste začali podnikat nebo byste svoji firmu chtěli posunout zase o kousek dál? Ptáte se, jak sehnat investory? Jak vypadá projektový management v praxi, a jak nejlépe využít obrovské možnosti sociálních sítí? Najít odpovědi vám pomůže podnikatelská konference Symposium 2015. Konat se bude v Brně už 19. a 20. listopadu. Návštěvníci se mohou těšit na známá jména a oborníky z praxe, kteří jim na přednáškách poradí, jak rozjet vlastní byznys.

symposium 2015, aiesec, podzim, podnikání, konference
symposium 2015, aiesec, podzim, podnikání, konference
Podnikatelská konference Symposium slaví tento rok už své páté výročí. Projekt, který vznikl v roce 2011 z iniciativy člena mezinárodní studentské organizace AIESEC, se stal již tradiční součástí brněnského podzimu. V minulém roce Symposium navštívilo okolo sto sedmdesáti studentů a čerstvých absolventů a během dvou dní vystoupilo více než 20 řečníků. „Symposium nadmíru předčilo má očekávání – výborná témata, zkušení přednášející, skvělá organizace a přátelská atmosféra. Navíc jsem poznal mnoho ambiciózních mladých lidí s podobnými myšlenkami, jako mám já – rozběhnout vlastní byznys,“ vyjádřil se Jiří Grossmann, jeden z účastníků předcházejícího ročníku. Symposium je primárně určeno studentům a začínajícím podnikatelům. „Účelem Symposia je vybavit studenty, kteří mají nápad a chtějí podnikat, praktickými znalostmi, kterými je škola vybavit nemůže,“ uvedl hlavní organizátor Symposia Matěj Bednář. O své zkušenosti se letos kromě jiných podělí HR a Legal ředitel společnosti Kofola ČeskoSlovensko René Sommer či Martin Kešner z J&T Ventures.


Prostor na networking

Networking je základem úspěšného podnikaní a Symposium na to pamatuje. Pravidelnou součástí akce je tak networkingový večer, kde mohou účastníci získat kontakty na budoucí kolegy, obchodní partnery, či jen navzájem sdílet zkušenosti a dodat si odvahu.
Kdy a kde:

Akce se uskuteční 19. a 20. listopadu v Brně na Fakultě podnikatelské VUT. Více informací a registrace na událost na www.symposium.cz nebo na www.facebook.com/symposiumbrno. Organizátorem je mezinárodní nezisková studentská organizace AIESEC.

Na podobné téma

Založení firmy na virtuálním sídle

Švarcsystém I: U zrodu stál benešovský podnikatel

Život s autorskými honoráři, část 2

„Dělat, co má člověk rád, je k nezaplacení,“ potvrzuje kouč