Hledám brigádu. Zn. V noci

25. 9. 2015 | Lucie Hromádková
Rubrika: Práce, Brigády | Doba čtení: 2 minuty

Skloubit studium s přivýdělkem není snadná záležitost. Jedním z možných řešení je sehnat si práci, na kterou se dá chodit v noci. Některé podniky vyrábí na tři směny a noční jim studenti hojně obsazují. Jsou ale práce, které lze dělat pouze v noci.

brigády, noční brigáda, práce, student, práce v noci
brigády, noční brigáda, práce, student, práce v noci

Distribuce tiskovin - Noční expedici novin u pásu se věnují převážně ženy. Poté jsou na řadě řidiči, kteří balíky rozvážejí do trafik. Oběma těmto částem procesu distribuce tiskovin se lze věnovat i brigádně. Protože u nás není mnoho firem, které se této oblasti věnují, není ani mnoho volných míst. Některá se však najdou v létě díky dovoleným, které si vybírají stálí zaměstnanci.

Třídění pošty – Na centrální poště se třídí dopisy a balíky hojně právě v noci. V některých částech roku tak hledá pošta na tuto práci brigádníky.

Noční řidiči – Existuje několik brigád, které vyžadují auto a řidičský průkaz. Sem patří práce poštovních doručovatelů (existuje i varianta pěší doručovatel, kdy logicky auto ani řidičský průkaz potřeba nejsou), lepiči plakátů (například reklamní plakáty na supermarketech – akční letáky obchodů končí v nedělní večer a začínají v pondělní ráno, je tedy třeba je vyměnit v noci) či řidiči rozvážející ke zpracování čerstvou drůbež. Brigádníci se mohou také věnovat nakládce živé drůbeže.

TIP: Stejně jako je potřeba aktivně hledat denní brigády, je potřeba pátrat i po těch nočních. 

Inventury – Častou brigádou jsou inventury, kdy brigádníci počítají zboží. Například Kaufland pravidelně vypisuje inzeráty pro studenty – brigádníky. Supermarkety také často hledají brigádníky na noční doplňování zboží. Inventurami v celé České republice se zabývá firma Dantem. U ní se mohou studenti na internetu zaregistrovat a čekat na emaily s novými inventurami. Až si brigádník vybere pro něj vhodnou inventuru, dostaví se k osobní domluvě a může pracovat.

Pekárny – Kromě novin bývá ráno čerstvé také pečivo, což znamená, že i pekařina je noční práce. Opět platí, že před prázdninami pekárny nabírají pár brigádníků, kteří zastoupí stálé zaměstnance. V některých větších městech najdeme i nonstop pekárny, kde se brigádníci mohou věnovat i prodeji pečiva.

Pořadatelská služba – Převážně v létě se mohou studenti uplatnit při pořádaní koncertů jako pořadatelská služba. Tahle brigáda však většinou vyžaduje statnější muže, kteří by si v případě nějakých problémů dokázali poradit s davem.

Noční balení masných výrobků – Některé agentury nabízejí tuto brigádu, ke které potřebujete potravinářský průkaz.

Zemědělské práce – S létem a časným podzimem jsou spjaty brigády v zemědělství, například noční sběr chmelu. Tyto brigády, které jsou v noci a o víkendech nadstandardně placeny, jsou časově omezené. Chmel se například češe kolem dvou týdnů, takže nelze počítat s tím, že se této práci mohou studenti věnovat celé léto.

Obsluha čerpací stanice – Některé „benzínky“, které fungují nonstop, shánějí brigádníky na zástup stálých zaměstnanců.

Expedice vánočních balíčků – Firmy, jejichž zákazníci si objednávají produkty přes internet, posilují své řady v období Vánoc prostřednictvím brigádníků. Ti mají za úkol balení požadovaného zboží. Práce se provádí ve dne i v noci.

Na podobné téma

Brigáda v továrně namotivuje ke studiu

Radujme se, veselme se. Na Svoboďáku sejdeme se!

Brigády na černo: pro a proti

Oblíbená brigáda studentek: hlídání dětí