Bláznivý nápad může přinést práci

22. 4. 2016 | Janetta Halíková
Rubrika: Práce, Brigády | Doba čtení: 1,5 minuty

„Tak si najdi brigádu, když jsi ten student. Bydlíš v Brně a tady se to nabídkami práce přece jen hemží, ne?“ Přesně toto si vyslechla moje kamarádka od rodičů v debatě o tom, kolikero pracovních nabídek je v Brně. Jak se tedy mohlo stát, že ona žádnou práci nenašla během pěti minut, co sem přijela?

pečení dorty brigáda prodávání propisek, call centrum
pečení dorty brigáda prodávání propisek, call centrum
Konec této anekdoty byl smírčí. Spolužačka vysvětlila rodině, že přijela do velkého města, což ještě neznamená, že tady všichni čekají jen na to, až ji budou moct zaměstnat. A taky připomněla, že sama má určité požadavky, a prodávat propisky a plyšáky na ulici nechce.

V tomto jí zcela rozumím. Na druhou stranu, nikdy nevíte, co bude tím zásadním krokem ve vaší cestě k vysněnému pracovnímu místu. Je sice málo lidí, kteří se přes pouliční prodej propracovali až k vedoucím pozicím ve velkých společnostech, ovšem jsou. I takový prodej vás může například velmi dobře naučit organizaci času, brilantnímu vyjednávání s lidmi a zdvořilému přístupu k jakkoli nevrlým jedincům.
 

Od dortů k vysněné práci

Sama mám takovou zkušenost, kterou odstartovala moje vášeň k pečení. Začala jsem péct pro sebe, rodinu a občas na objednávku. Příprava těsta mne uklidňovala a dělala radost mým nejbližším a zákazníkům. Své výsledky jsem jednou za čas vyfotila a zveřejnila. Nakonec přesně tyto fotky posloužily jako jeden z hlavních důvodů, proč jsem dostala práci, které se věnuji a mám ji ráda.

Přečtěte si celý příběh o pečení dortů.

Bohužel nikdy nelze přesně říct, co bude tím zlomovým momentem, který pro vás vykouzlí příležitost. Znám spoustu lidí, kteří se museli prodrat od prodeje plyšáků, přes směny v potravních řetězcích až nakonec získali práci, o kterou opravdu stáli. Ale také vím, že stačí pár šťastných okamžiků a i jediná propiska vám může otevřít dveře k brigádě či zaměstnání, které se stane nejen povinností, ale i potěšením.

Na podobné téma

Osobním asistentem v Lize vozíčkářů

Není hosteska jako hosteska

Doučování: Brigáda, po které vám zešediví vlasy

Z brigády se stalo zaměstnání a je po problému