Summer slump – produktivita zaměstnanců přes léto klesá

Summer slump neboli letní propad se vyznačuje nižší produktivitou zaměstnanců. Proč? Již podle výzkumu z roku 2006 se ukázalo, že jakmile dosáhne počasí teplot 30 °C, sníží se produktivita až o 9 procent. Ideální teplotou pro práci je 22 °C.

Studie společnosti OfficeTeam z roku 2017, zase potvrzuje, že více než  pětina manažerů se  během letních měsíců potýká s neplánovanými absencemi zaměstnanců, 15 procent řeší pozdní příchody a dřívější odchody a 12 procent si stěžuje na to, že jsou pracovníci roztěkaní.

Jak zabezpečit, aby pracovní morálka a motivace k práci neklesala?

  • Teambuildingy

„Pro teambuilding je v tomto směru ideální zejména období končícího školního roku. Pracovníci se patřičně odreagují a nesměřují své myšlenky pouze k blížící se letní dovolené. Vhodné je také zapojení jejich rodin, proto vždy na začátku června pořádáme takzvaný Den rodiny, kdy potomky zaměstnanců provázíme výrobou závodu,“ řekl Jiří Prášil mladší. "Pokud má firma několik stovek zaměstnanců, je často lepší utužit kolektiv jen v rámci menších týmů. Existují však i způsoby, jak zapojit všechny pracovníky napříč firmou. Například turistické či cyklo výlety,“ doplnil výkonný ředitel ZKL.

  • Pracovní flexibilita

Možnost více pracovat z domu, úprava pracovní doby tak, aby se vyhnul největším vedrům, možnost práce venku na čerstvém vzduchu,...

  • Speciální odměny a benefity při splnění úkolu
  • Složení pracovního týmu