Evropská kosmická agentura ESA BIC Brno nabízí až 50 tisíc eur za nové startupy

V uplynulých dvou výzvách uspěly čtyři firmy World from Space, OctoGEO, Spacemanic a Skymaps. Jejich cílem je využít kosmické technologie v normálním životě. Nyní bylo otevřeno další kolo výzvy. Přihlášky je možné podávat do 27. září 2019 na stránkách.

Od roku 2003 podpořila Evropská kosmická agentura více než sedm set startupů v sedmnácti evropských zemích. Mezi nimi je celkem jednadvacet firem podpořených inkubátory v České republice. Brněnská pobočka ESA BIC vznikla před rokem a během té doby už stihla podpořit čtyři startupy. „Do roku 2021 máme v plánu do programu zapojit dalších pět firem, které kromě finanční podpory 50 000 eur získají i konzultační a poradenské služby. Pomůžeme jim i s vyhledáváním strategických partnerů i případných investorů," vysvětluje manažerka projektu ESA BIC Brno, Markéta Filipenská z JIC.

„Jižní Morava je pro vesmírné startupy ideální místo. Najdou tu velké množství příležitostí pro spolupráci s výzkumnými a vědeckými centry, specializovanými instituty na brněnských univerzitách nebo s etablovanými firmami i nadnárodními korporacemi," uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jan Vitula. Právě Jihomoravský kraj společně s ESA BIC program financuje shodnou částkou 300 tisíc eur. Operátorem sítě ESA BIC v České republice, kam brněnská pobočka patří, je agentura CzechInvest.

Více zde.