Průvodce bludištěm
trhu práce

Trainee oceňují firmy i absolventi

8.6.2016 | Štěpánka Huláková Doba čtení: 1,5 minuty
Rubrika: Stáže
Trainee program je výhodný pro vysokoškoláky i zaměstnavatele. Absolventi při hledání práce často nesplňují kritérium praxe v oboru. Tu v dnešní době většina firem vyžaduje, ne všichni studenti ale začnou pracovat již při studiu. Právě pro ně je trainee program ideální. Výhodou programu je i to, že dovoluje připravit nováčky na konkrétní pracovní pozici.
trainee program, studenti, práce
Trainee program je vhodny pro čerstvé absolventy. Foto: Archiv/ Pixabay.com

Praxe není třeba

Pro přijetí do programu trainee většinou není praxe nutnou podmínkou. Program je ale výhodný i pro firmy, které efektivním způsobem získávají schopné absolventy na pracovní pozice. „Zaměstnanec v programu trainee je pro banku velkou investicí. Firma investuje do náročných výběrových řízení a po jeho nástupu do individuálního rozvoje. Přesto považujeme program za klíčový pro získání talentovaných uchazečů, zejména tam, kde se nám nedaří obsazovat pozice podle našich představ,“ prozrazuje HR Business Partner Marie Mourková z UniCredit Bank.

Trainee program jako příležitost

Na pozici trainee nastoupila po absolutoriu na Ekonomicko-správní fakultě Masarykovy univerzity i Irena Křížkovská. „Během studia jsem nenasbírala moc praxe. Trainee program mi přišel jako vhodná příležitost, kde ke zkušenostem přijít,“ říká čerstvá absolventka.

Co je tedy její náplní práce? „Program trvá jeden rok. Během něj se trainee účastní školení odpovídající cílové pozici. Zpracovávají se různé úkoly, projekty, absolvují se stáže na jiných odděleních banky, v mém případě zejména v Praze,“ shrnuje Křížkovská.

Po dobu jednoho roku, kdy program zpravidla trvá, je zaměstnanci vyplácena běžná mzda a trainee podepisuje zaměstnaneckou smlouvu. „Po skončení programu je na zaměstnavateli, jestli uchazeči odpovídající cílovou pozici nabídne. V naší společnosti tak ale většinou činíme, pokud se nám samozřejmě osvědčí,“ vysvětluje Mourková.
 

absolvent trainee program

Přidat k Twitter Přidat k Facebook Přidat k LinkedIn Přidat k Google Bookmarks

Další články

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře. Buďte první komentující ;)


Přidat komentář Přihlásit k odběru 
 
 Security code
 

Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212