Průvodce bludištěm
trhu práce

Tereza Mikulecká

tereza-mikulecka
V současnosti je řádně zapsanou studentkou Zahranické fakulty Mendelovy univerzity, od února by se však ráda znovu vrátila ke studiu navazujícího programu ekonomického zaměření. Od začátku vysokoškolských studií v Brně zároveň pracuje, od ledna získala uplatnění i v soukromé firmě v Třebíči, takže střídavě pendluje Brno – Třebíč.
Po studiu třebíčského gymnázia se stala studentkou Provozně ekonomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně. Vzhledem k tomu, že  byla od 15ti zvyklá si přivydělávat různými brigádami, našla velmi rychle i brigádu v Brně. Už čtvrtým rokem vymáhá pohledávky, přestože je to práce psychicky velmi náročná, zcela ji naplňuje a nabádá k dalšímu vzdělávání v této oblasti. Problematika vymáhání pohledávek se stala i hlavním témata její bakalářské práce. V současnosti se věnuje realizaci vlastního projektu ke zlepšení finanční gramotnosti.
Při dvou zaměstnáních napsala a obhájila bakalářskou práci a zároveň i odstátnicovala, sama na toto období vzpomíná jako na dobu, kdy si začala vážit každé volné minuty. Při studiu navázala spolupráci s dobrovolnickou organizací yourchance, jejímž vyvrcholením bylo vydání knihy Hejno bílých vran aneb Když opustíte děcák.

Tereza říká: „Brigáda nemusí být jen zdroj příjmu, může to být ukazatel jakou cestou se v budoucnu dát. Já svoji cestu našla, přispěla k tomu náhoda a pak hlavně dřina.“


Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212