Průvodce bludištěm
trhu práce

Práce z domova – váš šéf ušetří, ale co vy?

4.8.2016 | Externista Doba čtení: 2 minuty
Rubrika: Podnikání
Sníte o tom, že vám zaměstnavatel umožní pracovat z domova? Jen si to představte. Žádná zdlouhavá cesta, žádní nabručení kolegové, žádných 8 hodin na jednom místě. Stejně tak láká vašeho šéfa představa, že budete pracovat doma. A víte proč? Dost ušetří.
práce z domu, efektivita, uspory.cz, energie, internet, světlo
Díky práci z domova rozhodně ušetříte na dopravě nebo na jídle, ale také můžete hodně peněz prodělat. Foto: Archiv/ Pixabay.com

Teplo domova

Brali jste doteď práci v teple jako samozřejmost? Tak pozor. Teplo něco stojí a většina zaměstnavatelů o tom moc dobře ví. Vytopit velké prostory kanceláří není nejlevnější záležitost. Pokud budete pracovat z domova, váš šéf tento náklad ušetří. Ale co vy? Pozorujte, o kolik musíte protopit více v těch dnech, kdy pracujete doma. Na první pohled se nejedná o evidentní výdaj, ale částka může být překvapivá. Nepodceňte ji. V případě, že se vám bude zdát cena za elektřinu příliš vysoká, poohlédněte se po levnějším dodavateli. Zkuste porovnat různé nabídky a zjistit, která z nich vám vyhovuje nejvíce.
 

Co všechno musíte nabíjet?

S elektřinou je to podobné jako s topením. Zaměstnavatel ušetří přesně tolik energie, kterou vy spotřebujete doma. Co vše ke své práci používáte? Počítač, světlo, tiskárnu, telefon, internet... Kolik to všechno stojí? Podívejte se na výpis a částku hned uvidíte. Zamyslete se nad tím, zda vašemu dodavateli energií neplatíte zbytečně moc. Zapátrejte, teď se to vyplatí. Náš trh nabízí spoustu možností, jak ušetřit. Stejně, jako porovnáváte zboží, porovnejte také částky za elektřinu. Přehledně uvidíte všechny nabídky vedle sebe a rozhodnete se, čí služby chcete využívat.
 

Nehodila by se pracovna?

Další část nákladů, které váš zaměstnavatel ušetří je částka za nájem. Ta může být i velmi vysoká. Zejména v Praze se pronájem kanceláře vyšplhá až na několik tisíc korun. Když pracujete z domova, musíte mít k tomu také vhodné podmínky. Zejména klid. Brzy začnete uvažovat nad pracovnou. Malá místnost jen pro vás a vaši práci by se hodila. A proč se vlastně nepodíváte po větším obydlí? Ani se nenadějte a už si vybíráte nejvýhodnější hypotéku.
Při práci z domova ušetříte na dopravě, na jídle a podobných položkách, ale také můžete hodně peněz prodělat. Záleží jen na vás. Zjistěte si, za co platíte zbytečně moc, a změňte to. Možnosti existují, tak proč je nevyužít.
/PR/

práce z domu začátek podnikání

Přidat k Twitter Přidat k Facebook Přidat k LinkedIn Přidat k Google Bookmarks

Další články

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře. Buďte první komentující ;)


Přidat komentář Přihlásit k odběru



 
 
 Security code
 

Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212