Průvodce bludištěm
trhu práce

Práce v realitách je sice dřina, ale výsledky stojí za to

6.6.2018 | Redakce Doba čtení: 1,5 minuty
Rubrika: Zaměstnání
Každá koruna navíc se dnes hodí, a tak se nabízí různé brigády, práce na plný nebo částečný úvazek. Jednou z nich může být i práce v realitách. Práce realitního makléře se hodí třeba i pro studenty nebo maminky na rodičovské dovolené. Jak taková práce vypadá a co obnáší?


Jak vypadá práce realitního makléře?

Práce realitního makléře se zdá být jednoduchá, ale chce to píli, trpělivost, empatii a opravdový zápal. Aby byl realitní makléř úspěšný, musí skloubit schopnosti psychologa, právního a finančního poradce, obchodníka, ale také musí být klientům po ruce a snažit se najít opravdu vhodné řešení pro jejich požadavky.

Schůzky s klienty v místě prodeje nebo pronájmu nemovitostí, každodenní e-mailová a telefonická komunikace s klienty, práce hlavně v terénu. To je hlavní náplní realitního makléře. Realitní makléř pracuje tehdy, kdy potřebuje, nebo kdy to potřebují jeho klienti. Je to o vzájemné domluvě. Makléř má flexibilní pracovní dobu, ale měl by být nonstop k zastižení.

 


Výdělky jsou slušné, ale je za tím hodně práce

Spoustu povolání děláme hlavně pro peníze, pak až pro zábavu. Práce v realitách není výjimkou. Plat realitního makléře tvoří hlavně provizní složka. Proto hodně záleží na vlastní aktivitě. A tedy i na chuti tuto práci dělat. Například společnost RE/MAX nabízí na začátku 50% podíl z provizí, po zaběhnutí si makléř bere až 80 % provizí. Mnoho pracovníků v oblasti obchodu s realitami si pochvaluje právě vysoké výdělky a pak také mnoho benefitů, jako je firemní auto v osobním užívání, notebook či mobilní telefon nebo tablet. Vedle toho si pochvalují volnou pracovní dobu a možnost home office.

Jak se tedy stát realitním makléřem? Není na to potřeba žádná vysoká škola, praxe, ani žádné certifikáty. Stačí jen chtít. Nabídek práce je dnes všude hodně, proto i pražská pobočka společnosti RE/MAX na Andělu hledá nové tváře. Zkuste proto realitní kancelář oslovit s motivačním dopisem a životopisem a možná i vy budete za čas prodávat reality.


/PR/

Přidat k Twitter Přidat k Facebook Přidat k LinkedIn Přidat k Google Bookmarks

Další články

Komentáře

01.12.2018 21:31:33 Lexa
tento článek je blbost vyplozena frančízákem Remax. Provizi 80% bere makleř za předpokladu, že za kancelař Remaxu dá 15000 za měsíc + právní služby + školení + další náklady kanceláře...
Při provizi 50% platí za kancelář (židli) méně.
Tzn. ReMax žije zejména z odrbávání nových naivních makléřů, kteří se vydají na vstupních poplatcích a pak zjistí že neseženou žádnou nemovitost.

Přidat komentář Přihlásit k odběru 
 
 Security code
 

Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212