Průvodce bludištěm
trhu práce

21. listopadu je v Praze Uplatni.se Udržitelně

Vytvořeno: 18.11.2018
21. listopadu proběhne již pátý ročník veletrhu Uplatni.se, letos opět v pražském Studiu Alta.
Uplatni.se je projektem Institutu Cirkulární Ekonomiky (INCIEN) a cílem projektu je propojovat studenty s firmami, které jim nabídnou stáž, práci, trainee program nebo téma na diplomovou práci. Veškeré firmy zapojené do projektu spojuje jedna věc a tím je závazek alespoň k jednomu z cílů udržitelného rozvoje od OSN (https://www.uplatni.se/jak-vybirame-nabidky/).
 

Co prozrazují pořadatelé:
Letos pořádáme už pátý ročník Veletrhu Uplatni.se Udržitelně a chtěli bychom pozvat všechny studenty. Veletrh začíná v 9:30 a bude probíhat zhruba do 5 odpoledne. Veškerý program bude odstartován Soňou Jonášovou (zakladatelkou a ředitelkou INCIEN), která povede panelovou diskuzi o různých formách uplatnění, které však vždy mají společného jmenovatele - touhu změnit svět kolem nás k lepšímu. Hosty jsou Lenka Mynářová z Nafigate Corporation, Jakub Sapák ze startupu Saaczech, Michaela Thomas z designového studia Butterflies&Hurricanes a Michal Kriška z prvního spin-off centra v ČR. Všichni z hostů budou mít také prezentaci o své práci a projektu a samozřejmě bude prostor i pro dotazy.
 
Téma přednášek budou následující:
  • Jedním zadkem na dvou židlích: Příběh prvního českého spin-off univerzitního centra VUT. Aneb jak zůstat na akademické půdě a skloubit to s podnikáním.
  • Hlavně slušně. Jak do každodenního byznysu zaimplementovat slušnost a přitom neztratit drajf a zakázky. Michaela Thomas, ředitelka designového studia Butterflies&Hurricanes, které pracuje slušně a cirkulárně.
  • Vlastní cestou: Jakub Sapák a příběh čerstvě upečeného projektu SAACZECH aneb jak jsme desetinásobně podhodnotili poptávku a jaké je to být v kůži startupisty pracujícího na plný úvazek pro korporát.
  • S velkým parťákem. Lenka Mynářová, jednatelka firmy Nafigate Corporation představí jednu z nejnadějnějších českých inovací, která vyrábí z odpadního fritovacího oleje přírodní biopolymer a představí možnosti pro ty, kteří hledají uplatnění “pod křídly”.
 
 
V rámci veletrhu budou mít studenti možnost networkingu nejen s těmito hosty, ale také firmami, které se přijdou prezentovat a nabídnout studentům možnost se uplatnit. Studenti se můžou těšit na JRK Waste Management, OSN Česká Republika, Library of Things, BIC Brno a další. Po chutném obědě, který je v ceně vstupenky a které je z lokálních surovin, povedou zástupci INCIEN a IKEA workshop na téma vytvoření prototypu udržitelné společnosti.
 
Cena registrace je 130,- a zahrnuje veškeré občerstvení.
 
Takže ve zkratce o Veletrhu Uplatni.se Udržitelně :
Na akci se můžeš těšit na inspirativní řečníky, kteří rozjeli svůj byznys na myšlence udržitelnosti, seznámíš se s firmami, které se jen „nenatírají na zeleno“, ale skutečně pracují na rozvoji těchto témat a navíc navštívíš super workshopy, poznáš neziskovky, které nelení a zelení a ochutnáš jídlo, které k nám necestovalo přes půl světa.
 
 
 
Více informací o letošním veletrhu najdete na: https://zajimej.se/veletrh-uplatni-se-propoji-firmy-se-studenty-zajimajicimi-se-o-udrzitelny-byznys/
Více informací o loňském veletrhu najdete na: https://zajimej.se/veletrh-uplatni-se-udrzitelne-je-za-nami-co-dal/
 
Veletrh na Facebooku: https://www.facebook.com/events/509178342894292/
Portál Uplatni.se: https://www.uplatni.se/  

Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212