Průvodce bludištěm
trhu práce

Martin Zelinka

martin-zelinka
Student všeobecného lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity. Aktivně vyhledává témata, která jsou zajímavá a inspirující a přesto mohou být někdy opomíjena. Vyzdvihuje příběhy lidí z různých oborů, kteří se nebáli chopit se své životní šance a dokázali sobě i svému okolí, že začínat se vždycky musí od píky, ale výsledky stojí za to.
Martin je typickým absolventem všeobecného osmiletého gymnázia, který měl pouze mlhavou představu o tom, v jakém studiu by chtěl pokračovat na vysoké škole. Většinu svého gymnazijního života tíhl spíše k humanitním vědám, nasměrování ke studiu medicíny pomohlo absolvování přípravných kurzů Lékařské fakulty Masarykovy univerzity.

Během gymnaziálních studií absolvoval brigádu na místní pobočce České pošty, s.p. jako řidič i jako novinový poslíček na kole. Také si vyzkoušel práci jako administrační pracovník lyžařských kurzů. Soft skills si vylepšoval organizací a moderováním různých školních akcí. Jeho velkou zálibou je psaní a proto přispíval také do školních periodik a zveřejnil na internetu několik svých autorských povídek s hororovou tématikou.Na vysoké škole si začal přivydělávat zejména krátkodobými brigádami, často spojenými s prací pro školu – např. průvodce na Dni otevřených dveří LF MU nebo dozor při přijímacím řízení na LF MU. Také poprvé zasedl ve volební komisi a využil možnosti stát se distributorem vstupenek na brněnský Majáles 2014. Aby se sžil se zdravotnickým prostředím, docházel jako dobrovolník do Hospicu sv. Alžběty. Dále se chce věnovat výzkumným projektům s medicínským zaměřením, proto se přihlásil do EVY (European Network of Visionary Young Health Care Innovators). Ke spolupráci s Jdi pracovat! se dostal přes roznášení tištěné brožury po budově kampusu Masarykovy univerzity. Využil také možnosti stát se přispěvatelem do Prvákovin do kapsy a odtud byl již jen krůček k navázání trvalé spolupráce s tímto webem

Martin říká: „Každý větší úkol, který je přede mnou, mi přijde strašně těžký a nesplnitelný, skoro jako slézt osmitisícovku. Ale jakmile se na tu horu začnu drápat, tak se mi najednou doslova smrskává před očima a když vylezu až na vrchol, tak se pokochám tím krásným výhledem a řeknu si, že to stálo za to. A že ta hora nebyla až tak vysoká, jak se mi zprvu zdálo.“
 
Nejzajímavější pracovní zkušenost: workcamp v Rakousku, na kterém spolu se svojí přítelkyní pomáhal organizovat hudební festival Partycipation 2014, a nahlédl do fungování místní alternativně žijící komunity – takových polohippies ;-)

Nejzajímavější honorář: DVD Avatar jako odměna za psaní povídek pro hororový web

Netypická brigáda: psaní erotických povídek na zakázku


Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212