Průvodce bludištěm
trhu práce

Marie Venclů

marie-venclu
Zástupce redaktorů za Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity studuje Všeobecné lékařství. Díky studentským organizacím a přátelskému přístupu čerstvých absolventů se věnuje hledání osob, které svými úspěchy ukazují stávajícím studentům rozsáhlé možnosti uplatnění v jejich oboru. Osobnosti z řad lékařských i nelékařských profesí dokazují, že zdravotnictví není jednotvárnou institucí, ba naopak že nabízí spektrum seberealizace v mnoha úhlech.
 
Díky studiu všeobecného lékařství je redaktorka Marie v blízkém kontaktu s mladými lékaři a čerstvými absolventy nejrůznějších zdravotnických oborů.

Po čtyřletém studiu na gymnáziu v Boskovicích začala studovat všeobecné lékařství, pro které se rozhodla již v útlém věku. Během studia na gymnáziu se zúčastnila konkurzu na místo průvodce na boskovickém zámku, kde byla úspěšně přijata. Od té doby každé léto tráví část prázdnin v prostorách zámku v Boskovicích a rozvíjí tak své rétorické schopnosti. Jako další využití volného času v tomto období se zabývala činností pro místní pobočku Českého červeného kříže, kde byla jednou ze dvou lektorek kroužku mladých zdravotníků pro děti. V souvislosti s tím spolu s dalšími pořádala jednou za rok minikurz první pomoci v mateřské škole Obora. Nabytých zkušeností s vedením kolektivu dětí využila jako moderátorka dětského karnevalu v Doubravici nad Svitavou.

Na vysoké škole začala její spolupráce s jdipracovat.cz. Pro články na tento web hledá zajímavé absolventy a praktické rady do začátků cesty absolventa LF. Prostřednictvím tohoto portálu dostala také příležitost stát se redaktorkou Prvákovin do kapsy, respektive šéfredaktorkou jejich fakultní části pro Lékařskou fakultu. Tuto brožurku dostávali nastupující prváci při zápisu.
 
Marie o sobě říká: „Svými články bych chtěla poukázat na obrovský svět možností, které zdravotnické obory nabízejí. Na to, že práce ve zdravotnictví nemusí být jen jednotvárná a bílá, ale že i tady jsou lidé akční a plní nejrůznějších obdivuhodných cílů. Osobně si myslím, že nejvíce zkušeností a příležitostí člověk získá vlastním zájmem, trávením času v nemocničním prostředí i mimo povinnou dobu, absolvováním dobrovolných stáží, účastí na charitativních akcích a komunikací se staršími kolegy.“
 
Nejzajímavější brigády při studiu: uklízení v nemocnici, noční inventura ve velkoobchodě, moderování karnevalu, průvodcovská činnost na zámku


<březen 2018>
poútstčtsone
26
27
Podnikni to! Už na vysoké - workshop
Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií, místnost Z15,  Mendelova univerzita Brno. 

Více informací
Kariérní konzultace MU
Kariérní centrum MU


Kurz - Kariérní plánování krok za krokem


Brno, Komenského nám. 220/2, učebna 300

Více informací
28
Kariérní konzultace MU
Kariérní centrum MU
1
Career DAYS


Hotel Don Giovanni
Vinohradská 2733/157a
130 00 Praha 3, Žižkov
2
Career DAYS


Hotel Don Giovanni
Vinohradská 2733/157a
130 00 Praha 3, Žižkov
3
4
5
6
7
8
JOBS EXPO 2018
Průmyslový palác - Výstaviště Praha, Holešovice

Více informací
9
JOBS EXPO 2018
Průmyslový palác - Výstaviště Praha, Holešovice

Více informací
10
11
12
13
Industry ShowCase: Kariéra s jazyky v Customer Care

Brno, Masarykova univerzita, Filozofická fakulta, místnost B2.13

Více informací
14
15
16
17
18
19
20
21
Workshop: Leadership v praxi

Kariérní centrum MU, Brno ,Komenského náměstí 220/2

Více informací
22
23
24
25
26
27
Industry ShowCase: Bakalářky a diplomky v IT firmě

Masarykova univerzita Brno, Fakulta informatiky, místnost D1

Více informací
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8

Anketa

Hledáte nyní práci?
 
36%
 
40%
 
8%
 
14%
MunieUnifer

Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212