Průvodce bludištěm
trhu práce

Marie Venclů

marie-venclu
Zástupce redaktorů za Lékařskou fakultu Masarykovy univerzity studuje Všeobecné lékařství. Díky studentským organizacím a přátelskému přístupu čerstvých absolventů se věnuje hledání osob, které svými úspěchy ukazují stávajícím studentům rozsáhlé možnosti uplatnění v jejich oboru. Osobnosti z řad lékařských i nelékařských profesí dokazují, že zdravotnictví není jednotvárnou institucí, ba naopak že nabízí spektrum seberealizace v mnoha úhlech.
 
Díky studiu všeobecného lékařství je redaktorka Marie v blízkém kontaktu s mladými lékaři a čerstvými absolventy nejrůznějších zdravotnických oborů.

Po čtyřletém studiu na gymnáziu v Boskovicích začala studovat všeobecné lékařství, pro které se rozhodla již v útlém věku. Během studia na gymnáziu se zúčastnila konkurzu na místo průvodce na boskovickém zámku, kde byla úspěšně přijata. Od té doby každé léto tráví část prázdnin v prostorách zámku v Boskovicích a rozvíjí tak své rétorické schopnosti. Jako další využití volného času v tomto období se zabývala činností pro místní pobočku Českého červeného kříže, kde byla jednou ze dvou lektorek kroužku mladých zdravotníků pro děti. V souvislosti s tím spolu s dalšími pořádala jednou za rok minikurz první pomoci v mateřské škole Obora. Nabytých zkušeností s vedením kolektivu dětí využila jako moderátorka dětského karnevalu v Doubravici nad Svitavou.

Na vysoké škole začala její spolupráce s jdipracovat.cz. Pro články na tento web hledá zajímavé absolventy a praktické rady do začátků cesty absolventa LF. Prostřednictvím tohoto portálu dostala také příležitost stát se redaktorkou Prvákovin do kapsy, respektive šéfredaktorkou jejich fakultní části pro Lékařskou fakultu. Tuto brožurku dostávali nastupující prváci při zápisu.
 
Marie o sobě říká: „Svými články bych chtěla poukázat na obrovský svět možností, které zdravotnické obory nabízejí. Na to, že práce ve zdravotnictví nemusí být jen jednotvárná a bílá, ale že i tady jsou lidé akční a plní nejrůznějších obdivuhodných cílů. Osobně si myslím, že nejvíce zkušeností a příležitostí člověk získá vlastním zájmem, trávením času v nemocničním prostředí i mimo povinnou dobu, absolvováním dobrovolných stáží, účastí na charitativních akcích a komunikací se staršími kolegy.“
 
Nejzajímavější brigády při studiu: uklízení v nemocnici, noční inventura ve velkoobchodě, moderování karnevalu, průvodcovská činnost na zámku


<říjen 2017>
poútstčtsone
25
Kariérní konzultace

Kariérní centrum MU, konzultační místnost

26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Kariérní konzultace

Kariérní centrum MU, konzultační místnost

10
Kompetence I

Komenského nám. 2, místnost 409

11
Industry ShowCase: Kariéra v podnikových financích

Ekonomicko-správní fakulta, místnost P102

Kariérní den MŠMT

Českomoravská 2420/15, Praha 9

12
Kariérní den MŠMT

Českomoravská 2420/15, Praha 9

13
14
15
16
Kariérní konzultace MU

Kariérní centrum MU, konzultační místnost

17
18
Práce v éře technologií

Hotel Courtyard Brno

19
20
21
22
23
Kariérní konzultace MU (1)

Kariérní centrum MU, konzultační místnost

24
Industry ShowCase: Kariéra s titulem Ph.D.

AV ČR, Čechyňská 363/19

25
Kariérní konzultace MU (2)

Kariérní centrum MU, konzultační místnost

26
27
28
29
30
31
Kariérní konzultace MU (3)

Kariérní centrum MU, konzultační místnost

1
2
3
4
5

Anketa

Hledáte nyní práci?
 
37%
 
40%
 
8%
 
14%
MunieUnifer

Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212