Průvodce bludištěm
trhu práce

Lucie Říhová

Lucie Říhová
Lucie je studentkou třetího ročníku oboru Učitelství pro 1. stupeň ZŠ a prvního ročníku oboru Speciální pedagogika na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Kromě práce s dětmi a mládeží ji baví cestování, fotografování, zpěv ve sboru a ráda navštěvuje kulturní akce. Je velmi aktivním člověkem a během studia na vysoké a předtím i na střední škole vyzkoušela různé brigády i neplacené činnosti, které jí daly mnohé praktické zkušenosti do života.
Během posledních let studia na gymnáziu řešila „problém“, kam se hlásit po maturitě. Od tercie osmiletého gymnázia psala pro školní časopis, později pro několik internetových portálů, ráda pracovala s dětmi a milovala divadlo.  Rozhodovala se proto mezi žurnalistikou, pedagogikou a oborem, který by byl spjatý s kulturou. Nakonec, protože chtěla zkusit ideálně všechno, se rozhodla pro souběžné studium prezenčního prvního stupně a kombinované divadelní vědy (obor Teorie a dějiny divadla na FF) s tím, že své žurnalistické ambice naplní psaním článků pro různé weby. Divadelní vědu má momentálně přerušenou a ke studiu Učitelství 1. stupně ZŠ si letos přidala ještě kombinovanou Speciální pedagogiku, protože na praxích zjistila, že jí tento obor zajímá a bude se v budoucnu při práci učitele hodit. Na divadelní vědu nezapomněla a hodlá se k ní v budoucnu vrátit.

Již v prvním ročníku studia učitelství ji ze všech předmětů nejvíce bavila a obohacovala praxe na základní škole. Proto od druhého ročníku začala pracovat jako asistentka pedagoga u dvou žáků. Touto činností spojila dobré s užitečným – práci při studiu, která ji baví a získávání praxe a zkušeností do budoucího povolání. V rámci poznávání různých oborů speciální pedagogiky také pracovala s dětmi s postižením na arteterapeutických setkáních ve středisku ELIADA a v roce 2014 dělala průvodce na interaktivní výstavě Naše cesta, která měla za cíl ukázat návštěvníkům, jak se žije lidem se zdravotním postižením. 

Lucie nezanevřela ani na žurnalistickou činnost, kromě psaní pro webové kulturní portály se věnuje i občasnému recenzování knih, zejména beletrie, a přispívá také články do Prvákovin do kapsy - fakultní brožurky pro nové studenty, kterým letos dělala šéfredaktorku.
 
Některé absolvované brigády a aktivity: recenzování knih (musíte mít svůj blog nebo portál, pro který publikujete), dělání průvodce na výstavě Naše cesta, rozdávání letáčků pro různé firmy včetně ND Brno (kromě výdělku si odnesete i hezkých pár kilometrů v nohách J), fotografování kulturních akcí, asistent pedagoga na ZŠ.


Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212