Průvodce bludištěm
trhu práce

Lucie Říhová

Lucie Říhová
Lucie je studentkou třetího ročníku oboru Učitelství pro 1. stupeň ZŠ a prvního ročníku oboru Speciální pedagogika na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Kromě práce s dětmi a mládeží ji baví cestování, fotografování, zpěv ve sboru a ráda navštěvuje kulturní akce. Je velmi aktivním člověkem a během studia na vysoké a předtím i na střední škole vyzkoušela různé brigády i neplacené činnosti, které jí daly mnohé praktické zkušenosti do života.
Během posledních let studia na gymnáziu řešila „problém“, kam se hlásit po maturitě. Od tercie osmiletého gymnázia psala pro školní časopis, později pro několik internetových portálů, ráda pracovala s dětmi a milovala divadlo.  Rozhodovala se proto mezi žurnalistikou, pedagogikou a oborem, který by byl spjatý s kulturou. Nakonec, protože chtěla zkusit ideálně všechno, se rozhodla pro souběžné studium prezenčního prvního stupně a kombinované divadelní vědy (obor Teorie a dějiny divadla na FF) s tím, že své žurnalistické ambice naplní psaním článků pro různé weby. Divadelní vědu má momentálně přerušenou a ke studiu Učitelství 1. stupně ZŠ si letos přidala ještě kombinovanou Speciální pedagogiku, protože na praxích zjistila, že jí tento obor zajímá a bude se v budoucnu při práci učitele hodit. Na divadelní vědu nezapomněla a hodlá se k ní v budoucnu vrátit.

Již v prvním ročníku studia učitelství ji ze všech předmětů nejvíce bavila a obohacovala praxe na základní škole. Proto od druhého ročníku začala pracovat jako asistentka pedagoga u dvou žáků. Touto činností spojila dobré s užitečným – práci při studiu, která ji baví a získávání praxe a zkušeností do budoucího povolání. V rámci poznávání různých oborů speciální pedagogiky také pracovala s dětmi s postižením na arteterapeutických setkáních ve středisku ELIADA a v roce 2014 dělala průvodce na interaktivní výstavě Naše cesta, která měla za cíl ukázat návštěvníkům, jak se žije lidem se zdravotním postižením. 

Lucie nezanevřela ani na žurnalistickou činnost, kromě psaní pro webové kulturní portály se věnuje i občasnému recenzování knih, zejména beletrie, a přispívá také články do Prvákovin do kapsy - fakultní brožurky pro nové studenty, kterým letos dělala šéfredaktorku.
 
Některé absolvované brigády a aktivity: recenzování knih (musíte mít svůj blog nebo portál, pro který publikujete), dělání průvodce na výstavě Naše cesta, rozdávání letáčků pro různé firmy včetně ND Brno (kromě výdělku si odnesete i hezkých pár kilometrů v nohách J), fotografování kulturních akcí, asistent pedagoga na ZŠ.

<únor 2018>
poútstčtsone
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
Deloitte Open House
Holandská 854/1, Brno

Více informací zde
16
17
18
19
20
21
22
23
Tip na akci: Symposium 2018


Impact Hub Brno
Cyrilská 7
24
25
26
27
Podnikni to! Už na vysoké - workshop
Fakulta regionálního rozvoje a mezinárodních studií, místnost Z15,  Mendelova univerzita Brno. 

Více informací
Kariérní konzultace MU
Kariérní centrum MU


28
Kariérní konzultace MU
Kariérní centrum MU
1
Career DAYS


Hotel Don Giovanni
Vinohradská 2733/157a
130 00 Praha 3, Žižkov
2
Career DAYS


Hotel Don Giovanni
Vinohradská 2733/157a
130 00 Praha 3, Žižkov
3
4
5
6
7
8
JOBS EXPO 2018
Průmyslový palác - Výstaviště Praha, Holešovice

Více informací
9
JOBS EXPO 2018
Průmyslový palác - Výstaviště Praha, Holešovice

Více informací
10
11

Anketa

Hledáte nyní práci?
 
36%
 
40%
 
8%
 
14%
MunieUnifer

Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212