Průvodce bludištěm
trhu práce

Lucie Hromádková

lucie-hromadkova
Studentka magisterského studia učitelství češtiny a občanské výchovy miluje sport, v minulosti psala pro web brněnské Komety, kterou v létě 2012 vyměnila za fotbalovou Zbrojovku. Kromě sportovní novinařiny uplatňuje milovanou češtinu také při doučování a korekturách. Na webu jdipracovat.cz se věnuje převážně tematice brigád studentů. Píše také o zajímavých a úspěšných absolventech Pedagogické fakulty MU.
 

V únoru 2013 úspěšně ukončila bakalářské studium na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, obory Český jazyk se zaměřením na vzdělávání a Základy společenských věd se zaměřením na vzdělávání. V létě 2015 má v plánu dokončit magisterské studium týchž oborů v rámci učitelství pro základní školy. Pedagogickou praxi se snaží sbírat doučováními žáků základních i středních škol. Kromě toho pokračuje v žurnalistické praxi, kterou započala v lednu 2006. Tehdy začala psát pro web brněnského hokejového klubu www.hc-kometa.cz.
Z hokeje přešla v roce 2012 na fotbal a nyní píše pro web brněnské Zbrojovky www.fczbrno.cz. Díky práci ve firmě eSports.cz, která zaštiťuje kromě těchto dvou webů desítky dalších sportovních webů, se dostala také k největším hokejovým zážitkům. Na jaře 2011 pracovala pro web www.eht.cz, který aktuálně informoval o celých Českých hokejových hrách. Díky této práci se dostala například i k rozhovoru s Jaromírem Jágrem. Jako odměnu za několikaletou práci dostala od eSports.cz výlet do Finska, kde na podzim 2013 spolu s kolegy z firmy aktuálně informovala o výsledcích a zajímavostech z finského turnaje v rámci Euro hockey tour.
Český jazyk, který studuje, nejčastěji uplatňuje při práci sportovní novinářky, při korekturách knih či diplomových prací a při doučování.

Lucka o sobě říká: „Nejlepším rozhodnutím v pracovním životě prozatím bylo navázaní spolupráce s firmou eSports.cz, která mi kromě praxe dala také mnoho zážitků.“

Její nezajímavější brigády při studiu: korektura knihy Šárky Uhrové Povoláním likvidátorka, doučování, sportovní žurnalistika.Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212