Průvodce bludištěm
trhu práce

Lucia Blahútová

lucia-blahutova
Po absolvování gymnázia v Považské Bystrici se rozhodla pokračovat na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity. Po úvodních obavách zjistila, že informatika jí sedí a výběr nelituje. Snaží se bojovat proti prokrastinaci a věří, že každá brigáda a pracovní zkušenost posouvá studenta dál.
 
Lucia je momentálně druhačka na Aplikované informatice. Studiu se věnuje naplno, aby mohla co nejdříve vyzkoušet své znalosti i v praxi. Miluje být v pohybu, získávat nové zkušenosti jakýmkoliv způsobem. Ve volném čase je její velkou zálibou sport a tanec.
 
Vystřídala již mnoho brigád, i když na brigádu ve svém oboru se teprve chystá. Během maturitního ročníku dělala barmanku, přes letní prázdniny si vyzkoušela i práci au-pair ve Španělsku. Samozřejmě dělala i studentské "klasiky": doplňování zboží v supermarketu, úklid, prodávání v novinovém stánku.
 
Luciiným velkým snem a cílem do budoucna je cestování. Chce toho procestovat co nejvíce dokud je na vysoké škole, protože pak se plánuje soustředit hlavně na svou kariéru.
 
Lucia říká: "To, co děláte, mluví tak hlasitě, že neslyším ani slovo z toho, co říkáte."


Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212