Průvodce bludištěm
trhu práce

Lenka Košťálová

lenka-kostalova
Po absolvování pardubického gymnázia upřednostnila studium v Brně a nyní studuje čtvrtým rokem Ekonomicko-správní fakultu MU, obor Veřejná ekonomika a správa. Ač se to zdá paradoxní, baví ji studium a s oblibou si zapisuje předměty i mimo svůj obor, pro rozšíření obecných znalostí.
 
Od střední školy pracovala tři roky na DPČ v oboru telekomunikace. Vyzkoušela si i práci v módním sektoru, jako PR pro jazykovou agenturu a zažila i brigádu v Třineckých železárnách. Od magisterského studia pracuje na zkrácený úvazek ve wellness centru. V rámci studia vedla Prvákoviny do kapsy na Ekonomicko-správní fakultě a měla spolu se zbytkem redakce na starost rady novým ekonomům při jejich cestě za akademickým titulem.
 
Jejím velkým koníčkem je cestování. Nic ji delší dobu neudrží na stejném místě. Její nejdelší „výlet“ byl do Austrálie a na Nový Zéland. Pokud není na cestách, ráda tráví čas venku s přáteli. Její další závislostí je sport, aktivně i pasivně. Zajímá se o aktuality, umění ale i politiku, se kterou se pojila i její bakalářská práce.
 
Lenka radí: „Každá příležitost, která se člověku naskytne a může ho posunout o pomyslný schod výš, je tím největším, co odděluje zrno od plev. Ten, kdo předem ví, že na to nemá, vidí v každé příležitosti nějakou překážku a stanovuje si limity, nemá šanci dosáhnout svých cílů. Člověk může soudit sám sebe až po tom, co něco dokáže nebo něco zkazí, ale největší jeho chybou je, když se předem vzdá. Není špatné vybočit z řady, špatné je nevyužít příležitostí, které nám dnešní doba poskytuje.“


Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212