Průvodce bludištěm
trhu práce

Kristýna Zemanová

kristyna-zemanova
Studentka žurnalistiky a mezinárodních vztahů na Masarykově univerzitě si zatím není úplně jistá, čemu přesně se po škole chce věnovat, razí proto heslo, že je nejlepší si toho co nejvíc vyzkoušet už při studiu, kdy je na to ještě čas. Snaží se být stále aktivní a vyhledávat nové příležitosti.
Na střední škole se rozhodovala mezi právy a žurnalistikou. Nakonec si vybrala to druhé, jelikož ji vždy velmi zajímalo aktuální dění a ráda psala. Je to také člověk kosmopolitní, miluje cestování, chození po památkách, poznávání nových kultur a učení cizích jazyků, částečně proto si za druhý obor zvolila mezinárodní vztahy.
 
 
Redaktorské činnosti už se nějaký pátek věnuje, psala pro několik internetových portálů, má také zkušenosti z fakultního časopisu a už se moc těší na příští léto, kdy absolvuje stáž v novinách. Má také ráda malé děti, proto se také rozhodla strávit dvakrát prázdniny v zahraničí jako au pair – jednou v Austrálii a podruhé v Rakousku. Díky tomu si vypilovala angličtinu a němčinu.

Kristýna radí: „Buďte při škole aktivní. Brigády, stáže i dobrovolnictví vám mnohdy můžou dát víc, než samotné studium. Pokud se bojíte, že to nebudete všechno stíhat, zkuste na chvíli zapomenout na propočítávání, kolik hodin vám co zabere a jděte prostě do toho. Možná to bude trochu stres, ale uvidíte, že to nakonec nějak zvládnete a budete ze sebe mít dobrý pocit.“


Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212