Průvodce bludištěm
trhu práce

Janetta Halíková

janetta-halikova
Studuje obor Geologie na přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Se psaním se setkala již před studiem na vysoké škole. Tam ji náhodným e-mailováním objevila šéfredaktorka Prvákovin a obsadila do svého kolektivu. Odtud již byla krátká cesta k redakci jdipracovat.cz . Ráda píše o čemkoli, co souvisí s prací, školou či studentským životem. Sama se snaží dělat vše možné, aby již u studií vydělávala.
Po absolvování Gymnázia Matyáše Lercha ani chvíli neváhala a podala přihlášku na obor Geologie na Masarykově univerzitě v Brně. Aktuálně zde studuje 3. ročník a píše bakalářskou práci.

Kromě drobných výpomocí v administrativě a jednorázových akcí svou první práci začala nejprve roznášením novin a letáků. To se ukázalo jako výhodná, ovšem velmi časově náročná činnost, která příliš nešla dohromady s pevným režimem gymnázia. Věnovala se vedení kroužků pro děti u DDM Junior, příležitostně fungovala jako oddílová vedoucí na jejich táborech. Od šestnácti let pravidelně jezdí do táborové kuchyně CVČ Bystrouška  a vypomáhá s vařením. Aktuálně vykonává práci redaktora v univerzitním časopisu Prvákoviny do kapsy pro část Přírodovědecké fakulty.  Před dvěma roky si udělala rekvalifikaci na Manikúru včetně nehtové modeláže a ve volném čase se stará o ruce svých klientek.Také již delší dobu působí jako amatérská kadeřnice a do budoucna plánuje absolvování rekvalifikace, aby v tomto oboru mohla působit i mimo svůj obvyklý okruh zákazníků.Nedávno v sobě také objevila skryté vlohy pro cukrařinu. I přes počáteční nezdary se nevzdala a nyní již peče i na zakázku.
 
Ve svém volném čase ráda jezdí (spíše padá) na kolečkových bruslích, chodí plavat, na výlety nebo hrát stolní tenis. Taktéž zachovává přízeň svému studovanému oboru a otlouká kladívko o všechno, co vypadá jako kámen. Špatnou náladu odhání pečením různých dobrot s čokoládou či marcipánem. Učí se hře na kytaru, příčnou flétnu a v poslední době přemýšlí i o houslích.
 
Janetta doporučuje: „Pokud v sobě objevíte byť jen malinký talent na cokoli, snažte se jej rozvinout a zdokonalit.Je možné, že právě kvůli němu později zaujmete.“


Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212