Průvodce bludištěm
trhu práce

Janetta Halíková

janetta-halikova
Studuje obor Geologie na přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Se psaním se setkala již před studiem na vysoké škole. Tam ji náhodným e-mailováním objevila šéfredaktorka Prvákovin a obsadila do svého kolektivu. Odtud již byla krátká cesta k redakci jdipracovat.cz . Ráda píše o čemkoli, co souvisí s prací, školou či studentským životem. Sama se snaží dělat vše možné, aby již u studií vydělávala.
Po absolvování Gymnázia Matyáše Lercha ani chvíli neváhala a podala přihlášku na obor Geologie na Masarykově univerzitě v Brně. Aktuálně zde studuje 3. ročník a píše bakalářskou práci.

Kromě drobných výpomocí v administrativě a jednorázových akcí svou první práci začala nejprve roznášením novin a letáků. To se ukázalo jako výhodná, ovšem velmi časově náročná činnost, která příliš nešla dohromady s pevným režimem gymnázia. Věnovala se vedení kroužků pro děti u DDM Junior, příležitostně fungovala jako oddílová vedoucí na jejich táborech. Od šestnácti let pravidelně jezdí do táborové kuchyně CVČ Bystrouška  a vypomáhá s vařením. Aktuálně vykonává práci redaktora v univerzitním časopisu Prvákoviny do kapsy pro část Přírodovědecké fakulty.  Před dvěma roky si udělala rekvalifikaci na Manikúru včetně nehtové modeláže a ve volném čase se stará o ruce svých klientek.Také již delší dobu působí jako amatérská kadeřnice a do budoucna plánuje absolvování rekvalifikace, aby v tomto oboru mohla působit i mimo svůj obvyklý okruh zákazníků.Nedávno v sobě také objevila skryté vlohy pro cukrařinu. I přes počáteční nezdary se nevzdala a nyní již peče i na zakázku.
 
Ve svém volném čase ráda jezdí (spíše padá) na kolečkových bruslích, chodí plavat, na výlety nebo hrát stolní tenis. Taktéž zachovává přízeň svému studovanému oboru a otlouká kladívko o všechno, co vypadá jako kámen. Špatnou náladu odhání pečením různých dobrot s čokoládou či marcipánem. Učí se hře na kytaru, příčnou flétnu a v poslední době přemýšlí i o houslích.
 
Janetta doporučuje: „Pokud v sobě objevíte byť jen malinký talent na cokoli, snažte se jej rozvinout a zdokonalit.Je možné, že právě kvůli němu později zaujmete.“

<říjen 2017>
poútstčtsone
25
Kariérní konzultace

Kariérní centrum MU, konzultační místnost

26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Kariérní konzultace

Kariérní centrum MU, konzultační místnost

10
Kompetence I

Komenského nám. 2, místnost 409

11
Industry ShowCase: Kariéra v podnikových financích

Ekonomicko-správní fakulta, místnost P102

Kariérní den MŠMT

Českomoravská 2420/15, Praha 9

12
Kariérní den MŠMT

Českomoravská 2420/15, Praha 9

13
14
15
16
Kariérní konzultace MU

Kariérní centrum MU, konzultační místnost

17
18
Práce v éře technologií

Hotel Courtyard Brno

19
20
21
22
23
Kariérní konzultace MU (1)

Kariérní centrum MU, konzultační místnost

24
Industry ShowCase: Kariéra s titulem Ph.D.

AV ČR, Čechyňská 363/19

25
Kariérní konzultace MU (2)

Kariérní centrum MU, konzultační místnost

26
27
28
29
30
31
Kariérní konzultace MU (3)

Kariérní centrum MU, konzultační místnost

1
2
3
4
5

Anketa

Hledáte nyní práci?
 
37%
 
40%
 
8%
 
14%
MunieUnifer

Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212