Průvodce bludištěm
trhu práce

Jana Faltýnková

jana-faltynkova
Redaktorka portálu jdipracovat.cz za přírodovědeckou sekci úspěšně ukončila magisterské studium Finanční matematiky na Masarykově univerzitě v Brně. V současnosti studuje prvním rokem doktorský program, který se věnuje pravděpodobnosti, statistice a matematickému modelování. Nebojí se jakýchkoli příležitostí, které ji vběhnou do cesty. Proto má řadu zkušeností nejen z oblasti novinařiny, ale i z dalších směrů svého působení.
Již během studia na gymnáziu absolvovala krátkou praxi ve Speciální škole v Prostějově, kde se starala o handicapované děti. Delší dobu si přivydělávala na brigádě v České spořitelně jako administrativní pracovnice. Vysokoškolská éra a její matematické zaměření s sebou nesou velkou náročnost. Proto je třeba zabývat se i jinými sférami než těmi, které nabízejí matice, derivace a integrály. Hned v prvním ročníku tedy přijala nabídku stát se šéfredaktorkou Prvákovin do kapsy za Přírodovědeckou fakultu MU a této funkci se věnovala po celou dobu svého pětiletého studia. Mimo to vytvářela otázky do pořadu České televize AZ-kvíz. Rovněž má za sebou praxi v Centru pro rodinu v Prostějově, kde pečovala o malé děti. Dále doučuje školáky a středoškoláky matematiku, angličtinu či němčinu.
 
Kromě pracovní náplně tráví čas sportem, ovšem jen v rekreační podobě. Venku ráda brázdí cyklostezky na kolečkových bruslích, v hale zase prozkoumává své badmintonové schopnosti. Její velkou zálibou je hudba. Hraje na zobcové flétny, příčnou flétnu a klarinet a svůj hudební um se snaží předávat dál při vedení pěveckého sboru.

Jana o sobě říká: „Nebojím se nových příležitostí. Ráda se pouštím do všeho, co má dobrou myšlenku a užitečný smysl – a to nejen pro mě, ale především pro druhé. Často stačí jen pozorovat dění kolem sebe a další možnosti samy přicházejí. Je třeba však na sobě neustále pracovat, být svědomitý, pilný a trpělivý.“

Její nejzajímavější brigády při studiu: moderátorka dětského karnevalu, šéfredaktorka volebních novin, vedoucí na táborech, členka volební komise.


Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212