Průvodce bludištěm
trhu práce

Iva Sedláčková

iva-sedlackova
Absolventka Právnické fakulty Masarykovy univerzity v současnosti pracuje jako personalistka a právnička pro společnost United Service, s. r. o. Oblast psychologie a personalistiky je jejím velkým koníčkem a ráda by poskytla čtenářům pohled přímo z „nitra personalistiky" a předala své zkušenosti s tím, co zapůsobí pozitivně a co má za následek nepřijetí do pracovního poměru.
 
Psychologie a personalistika je velkým koníčkem Ivy Sedláčkové a již od prvního ročníku je aktivně v praxi. Prošla různými pozicemi v oblasti personalistiky, pracovala v různých společnostech a ověřila si, že každá pozice má svoje specifika a je třeba tomuto trendu přizpůsobit to, čím se prezentujeme. Spoustu věcí si můžeme natrénovat, spoustu předností a nedostatků potlačit, či zdůraznit, alespoň v průběhu výběrového řízení na danou pozici, záleží jen na tom, jak moc o práci stojíme.
 
Iva doporučuje: „Žádná věc, kterou v životě děláte, není zbytečná a mnohonásobně se Vám vrátí. Ne nadarmo se říká, že štěstí přeje připraveným a pokud mu nepůjdete naproti, ono si Vás samo nenajde. Pokud Vás to stojí jen čas, udělejte práci navíc, ačkoliv nebudete mít před sebou okamžitou vidinu tučné odměny. A nakonec, domnívám se, že každý může být ve svém profesním životě šťastný, jde jen o to najít si svůj směr a jít za ním, nečekat na ostatní a spoléhat jen sám na sebe. Jen tehdy, budete-li chodit do práce rádi, máte šanci profesního růstu a dobrého finančního ohodnocení."


Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212