Průvodce bludištěm
trhu práce

Inspirace: Kavárenské interiéry, které se povedly

4.1.2019 | Eva Blechová Doba čtení: 1 minuta
Rubrika: Podnikání
Založit si vlastní kavárnu chce nápad a inspiraci. Jednou věcí je výborný servis, dobrá káva nebo neodolatelné dezerty. Na druhou stranu pokud kavárna na první pohled zákazníka nezaujme, může to být ta nejlepší kavárna na světě, ale úspěch to nepřinese. Velký důraz se musí klást na vizuální aspekty. A právě vybavení interiéru je to, co přiláká zákazníky jako první. Jaké interiéry se opravdu povedly?
tradicni-zidle-v-kavarne-dublino
Stylový interiér bratislavské kavárny navozují židle z ohýbaného dřeva v nejklasičtější tradiční podobě. Foto: Archiv Dublino

Výběr vhodného nábytku a jeho dodavatele je zásadní manažerské rozhodnutí. Zařízení přizpůsobte celkovému designu a stylu kavárny. Například na www.dublino.cz najdete různé možnosti interiérového designu pro vybavení nejen kaváren, ale také barů, hospod a restaurací.


Čalouněné židle s ozdobnými knoflíky vytváří interiér jako na zámku. Smetanové tóny potahů v kombinaci s bílým dřevem navozují slavnostní dojem této maďarské kavárny. Foto: Archiv Dublino
 

Židle

Pakliže chcete provozovat kavárnu v retro stylu, pořiďte stylové retro židle. Pokud volíte industriální styl osvětlení, stěn a podlahy, zvolte také industriální židle. Jestliže je kavárna určena pro mladé, volte mladý a svěží styl nábytku. Zároveň ale také zvažte, jestli máte venkovní posezení. Pokud ano, měli byste přemýšlet nad kompatibilitou vnitřního a venkovního zařízení.
tyrkysove-atypicke-zidle-dublino

Liboli vintage? Atypické tyrkysové židle z kovu lákají pozornost kolemjdoucích v Budapešti. Syrový lakovaný povrch je nadčasový a dává židli nádech industriálního stylu. Foto: Archiv Dublino
 

Křesílka a pohovky

Křesla a pohovky jsou prostorově výraznějším prvkem, ale také pohodlnější. Většinou jsou dominantou celé kavárny, proto vybírejte pečlivě. Velká křesla nabízí velký komfort a pohodlí. Dnes se vyrábí v různých barevných kombinacích a v různých designových provedeních. Malá křesílka jsou přechodem mezi židlemi a velkými křesly. Jsou pohodlnější než klasické židle a opticky nezabírají tolik místa jako velká křesla. Pokud se rozhodnete při zařizování kavárny zvolit i pohovku, volte ji opět ve stejném stylu jako židle nebo křesla. Jestliže taková možnost není, vyberte neutrální variantu nebo co nejvíce podobnou stylu kavárny.
pohodlne-usaky-dublino

Pohodlné ušáky, ve kterých se cítíte jako doma. Nebojte se kombinovat různé typy čalounění a typů židlí. Podél stěn vám ušetří místo lavice. Foto: Archiv Dublino

 

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, věřte, že vybavení interiéru je velmi důležité. Na první pohled to zákazníkovi řekne, že tato kavárna je tím místem, kde by měl strávit svůj čas, vychutnat si kávu a užít si chvíle pohody.

 

Více zajímavých interiérů

Avatar

Eva Blechová
Vystudovala Ekonomiku a management, dodělala si pedagogické minimum a dálkově studuje Žurnalistiku. Během studií získávala zkušenosti zejména v oblasti marketingu, PR a žurnalistiky. U nás pracuje jako externí redaktorka.


Přidat k Twitter Přidat k Facebook Přidat k LinkedIn Přidat k Google Bookmarks

Další články

Komentáře

Zatím nejsou žádné komentáře. Buďte první komentující ;)


Přidat komentář Přihlásit k odběru 
 
 Security code
 

Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212