Průvodce bludištěm
trhu práce

Gabriela Nováková

gabriela-novakova
Redaktorka, korektorka a studentka se zabývá především možnostmi, které se mladým lidem při studiu nabízejí. Sama ve svém osobním životě prošla různorodými brigádami, taktéž pozorně sleduje kariérní postupy svých přátel.
Studium Filozofické fakulty je možná poněkud rizikové, co se týče budoucího uplatnění absolventů. Gabriela si však zvolila jít cestou toho, co ji baví, přestože racionální uvažování občas svádí tuto budoucí učitelku češtiny a ruštiny k profesím, které nemají s jejím oborem studia nic moc společného.

Své první pracovní zkušenosti nasbírala v bance jako administrativní a archivační pracovník, ale často vypomáhala zaměstnancům banky především s tím, co bylo potřeba. Tato práce však nenabízela příliš kreativního vyžití, proto ji spíše vždy utvrdila ve svém správně zvoleném oboru studia. K dalším nárazovým brigádám patřilo hlídání dětí, uklízení staveb a práce v kavárně. Po těchto zkušenostech se Gabriela rozhodla k dobrovolnické činnosti, která by do jejího životopisu vnesla praxi ze studovaného oboru. V současné době tedy pracuje na korekturách pro www.musicweb.cz. Přesto opět sbírá zkušenosti i v odlišném oboru, momentálně pracuje také jako asistentka ve firmě zabývající se financemi.

Gabriela si myslí, že: „Každý je strůjcem svého osudu. S pílí, vytrvalostí, ale také trpělivostí člověk může nalézt zaměstnání, které ho bude v pracovním životě naplňovat.“


Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212