Průvodce bludištěm
trhu práce

Andrea Kristinová

andrea-kristinova
Studentka třetího ročníku sociologie a sociální antropologie na Masarykově univerzitě se zajímá o personalistiku. Při psaní článků vychází mimo jiné z vlastních zkušeností, které načerpala během pěti let absolvování nejrůznějších brigád.

Andrea vystudovala střední školu zaměřenou na obchod a ekonomiku, aby během čtyř let zjistila, že její zájmy leží spíš v oblasti humanitních věd. Proto šla po maturitě studovat obory sociologii a antropologii. Od sedmnácti let si při studiu také přivydělává. Její studentská kariéra začala v McDonaldu, kde strávila krušný rok, který jí přinesl především základní pracovní návyky a osvojení pracovní morálky.

Andrea KristinovaPo vaření hamburgerů pokračovala prací ošetřovatelky osoby na invalidním vozíku, dále také jako „slečna na úklid“ v domácnosti. Nevyhnula se ani několika podivným brigádám, jako je nechvalně proslulé finanční, nebo výživové poradenství. V současnosti pracuje na částečný úvazek ve firmě Provident, kde vypomáhá s administrativou a účetnictvím.

Vydělané peníze poté nejraději utrácí za cestování a rozmanité sportovní aktivity. Stihla už vyzkoušet například volejbal, tenis, spinning, bouldering, aqua aerobik, nejvíce přilnula k cyklistice a pole dance. V budoucnu by ráda našla uplatnění v cestovní kanceláři, personalistice, administrativě, vědě a výzkumu či marketingu.

Andrea radí: „Žádná práce není moc velká, když ji děláte rádi. Najděte si něco, co vás bude bavit a práce se stane vaším koníčkem.“ 


Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212