Průvodce bludištěm
trhu práce

11. roční JobChallenge již ve středu 22. 11. v Brně

Vytvořeno: 20.11.2017
Jedenáctý ročník Veletrhu práce pro studenty a absolventy VŠ JobChallenge se v letošním roce přesouvá na brněnské výstaviště: představí se více než 120 vystavovatelů z řad českých i mezinárodních firem, státní správy a ministerstev. Studenti a absolventi VŠ mají možnost získat práci, trainee nebo stáž a zjistit, jakými všemi směry se může ubírat jejich budoucí kariéra. Brány veletrhu se otevřou už ve středu 22. listopadu v 9 hodin, vstup je pro všechny zdarma!
„Rekordní počet vystavovatelů na výstavní ploše, zázemí brněnského výstaviště, nový formát doprovodného programu TALK show se zaměstnavateli, stánky vystavovatelů ve formě firemních chill-out zón. Letošní ročník veletrhu má být především o zážitku,“ říká koordinátorka akce Veronika Čechová.

Veletrh práce JobChallenge 2017 umožňuje studentům a absolventům VŠ setkat se s atraktivními zaměstnavateli a zjistit, jakými směry se může ubírat jejich budoucí kariéra. Na veletrhu se letos představí více než 120 vystavovatelů z řad českých i mezinárodních firem a návštěvníci mohou zavítat i do zóny státní správy např. s Ministerstvem zemědělství, Ministerstvem práce a sociální věcí, zástupci Jihomoravského kraje, Člověka v tísni nebo Fondu dalšího vzdělávání. Generálním partnerem JobChallenge 2017 je Komerční banka, a.s. a generálním mediálním partnerem Česká televize.

„Návštěvníci se mohou zeptat na volné pracovní pozice, různé formy spolupráce se studenty, ke kterým patří jak nabídka HPP, tak třeba i stáží, trainee nebo diplomových prací. Určitě je možné bavit se také o firemní kultuře, benefitech a o tom, jak probíhá výběrové řízení,“ doplnila kolegyni Iva Habrnálová, koordinátorka vystavovatelů. „Největší zájem je o pracovníky v oblasti informačních technologií, pro něž je 18,4 % nabídek z celého veletrhu. Dalších 16,8 % spadá do oblasti techniky, 13,3 % do ekonomiky a podnikových financí nebo 9,5 % do nabídek v oblasti služeb a klientského servisu. Pracovní úvazky však vystavovatelé nabízejí ve všech 15 veletržních oborech“ přiblížila situaci na výstavní ploše Habrnálová. Kompletní seznam vystavovatelů

Účastníci se letos mohou zapojit do celé řady dalších aktivit. V 10 hodin organizátoři slavnostně vyhlásí vítěze registrační a happeningové soutěže. Na výstavní ploše bude CV zóna pro konzultace životopisů nebo Poradenský HUB pro natrénování rozhovorů nanečisto nebo odhalení kompetencí návštěvníků. Ve velké veletržní soutěži se bude soutěžit celý den o hodnotné ceny od vystavovatelů (dron, tablety, čtečky, kolo a další) s cílem motivovat návštěvníky k aktivnímu oslovování vystavovatelů. V rámci TALK show si bude možné poslechnout experty a nadějné talenty, kteří poodhalí taje svých profesí. Harmonogram debat.

„Vystavovatelé letos připravují celou řadu lákadel – od replik reálných kanceláří, přes prohlídky modelů aut přímo s techniky, soutěže na stáncích až po virtuální simulátory. To vše má přiblížit nejen firemní kulturu firem, ale také posílit pozitivní vnímání jejich značky a udělat z Veletrhu JobChallenge místo, kde se dá spojit zábava s hledáním zajímavých uchazečů do svých týmů,“ prozradila Veronika Čechová.


Veletrh práce pro studenty a absolventy VŠ JobChallenge 2017 pořádají kariérní a poradenská centra 3 největších brněnských univerzit – Masarykovy univerzity, Mendelovy univerzity v Brně a Vysokého učení technického v Brně. Jejich cílem je usnadnit studentům a absolventům orientaci na trhu práce, pomoci jim s navazováním kontaktů se zaměstnavateli a inspirovat je k vlastní aktivitě.

TZ/Jitka Štenclová

Průvodce bludištěm trhu práce

Internetový magazín s personální tematikou vznikl jako reakce na aktuální situaci vysokoškoláků na trhu práce. Vysokoškolští studenti a absolventi připravují rady, jak získat zaměstnání po absolutoriu, personalisté a právníci pomáhají s orientací v pracovněprávních otázkách. Až budete hledat práci, brigádu nebo stáž, začtěte se do článků na jdipracovat.cz, nebo se rovnou zeptejte v naší poradně.

Novinky na mail

Vaše osobní údaje budou zpracovány dle pravidel o ochraně osobních údajů.
Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR

Vydavatel

Mgr. Petra Štorková
petra@jdipracovat.cz
tel.: 777 879 212